Na przełomie XX i XXI wieku szybko dotarli na szczyt stając się najbardziej popularnym zespołem w Polsce. Na przekór mediom, które początkowo nie chciały grać ich piosenek, odnieśli spektakularny sukces sprzedając łącznie trzy miliony płyt. Chwytliwe melodie ich największych przebojów zna chyba każdy urodzony nad Wisłą.
Michał Wiśniewski - wokalista, twórca tekstów i lider Ich Troje. Dziś prywatnie wielbiciel latania z licencją pilota, a od niedawna również rajdów samochodowych. Na początku lat dziewięćdziesiątych biznesmen, współwłaściciel firmy produkującej karty magnetyczne z bogatą i skomplikowaną przeszłością. Jego muzyczna przygoda rozpoczęła się gdy w grudniu 1994 roku poznał Jacka Łągwę. Panowie szybko się zaprzyjaźnili i rozpoczęli współpracę, która zaowocowała stworzeniem studia nagrań, w którym powstawały pierwsze piosenki zespołu.
W 1996 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu „Intro”, rok później kolejna - „ITI Cd”. Oba albumy jednak nie odniosły wielkiego sukcesu. Ten przyszedł wraz z trzecią płytą zespołu zatytułowaną „3”, która uzyskała status platyny i sprzedała się w nakładzie ponad 80 tysięcy egzemplarzy. Był rok 1999 i Polacy po raz pierwszy usłyszeli piosenkę „A wszystko to…(bo ciebie kocham)” i niemal oszaleli na jej punkcie - był to cover utworu "Alles aus Liebe" niemieckiego zespołu Die Toten Hosen. Ta piosenka trafiła w gusta rodaków z siłą rażenia pioruna, a charyzmatyczny i prawdziwy na scenie Michał Wiśniewski i Ich Troje stali się gwiazdami.
- Chyba nikt nie przypuszczał, że grupa będzie się cieszyć aż taką popularnością. Wiśniewski znakomicie połączył w swojej muzyce klimat piosenek Michała Bajora, motywy jarmarczne oraz elementy czegoś, co wyniósł, analizując fenomen disco-polo. Ich Troje stało się współczesnym polskim musicalem - mówił o Ich Troje w „Przeglądzie” dziennikarz muzyczny Paweł Sito.
Kolejne płyty „AD.4” i „Po piąte…a niech gadają” wydane odpowiednio w 2001 i 2002 roku to sukcesy, jak na polski rynek muzyczny początku XXI wieku, gigantyczne. Oba albumy Ich Troje nagrali z nową wokalistką Justyną Majkowską, oba uzyskały status diamentowych. Zespół był wtedy u szczytu popularności grając nawet 250 koncertów rocznie. Każdy taki koncert był tak naprawdę wielkim kolorowym show, łączącym muzykę z choreografią pełną tancerzy, statystów i rekwizytów, a każda piosenka była opowiadaną historią, która działa się na scenie.
- Robi najlepszy show w Polsce. Nie oszczędza na wydatkach. Ludzie przychodzą na koncert, ponieważ chcą zobaczyć przedstawienie. Michał Wiśniewski jest ikoną współczesnej pop-kultury - tak o Michale Wiśniewskim mówił w „Przeglądzie” dziennikarz Sylwester Latkowski.
Zespół zabłysnął jeszcze w 2003 roku albumem „The Best of Ich Troje”, która dała im kolejną platynę. Wiosną w finale konkursu Eurowizji w Rydze na Łotwie, Ich Troje z piosenką „Keine Grenzen-Żadnych Granic” zajęli siódme miejsce. Wydana rok później, z nową wokalistą Anią Świątczak, płyta „6-ty ostatni przystanek” po trzech miesiącach sprzedaży zyskała status złotej, ale był to ostatni komercyjny sukces zespołu. Ich Troje zaś na kilkanaście miesięcy zeszli ze sceny. Jesienią 2013 roku zupełnie odmieniony Michał Wiśniewski wydał swój drugi album solowy. Dwa lata później zespół wrócił na scenę z serią jubileuszowych występów.
W koncercie Ich Troje podsumowującym dwadzieścia lat działalności usłyszymy wszystkie przeboje zespołu m.in.: „Powiedz”, „A wszystko to…(bo ciebie kocham)”, „Zawsze z Tobą chciałbym być”, „Babski świat” czy „Keine Grenzen-Żadnych Granic”. Obok obecnych członków zespołu: Michała Wiśniewskiego, Jacka Łągwy czy Marty Milan, wystąpią byłe wokalistki zespołu Ania Świątczak i Justyna Majkowska. Gościem specjalnym koncertu będzie również znany z IV edycji „Tylko muzyka. Must Be The Music” zespół Oberschlesien, z którym Ich Troje wykonają piosenkę „Błędne wojenne rozkazy”. Koncert poprowadzi Krzysztof Ibisz.
„Dwudziestolecie Ich Troje - A wszystko to… bo ciebie kocham” w piątek 24 czerwca o godz. 22:05 w Telewizji POLSAT.
Zobacz występ Ich Troje podczas świętowania jubileuszu 10-lecia Sopot TOPtrendy Festiwalu.