Wszystko o programie w aplikacji, którą znajdziecie tutaj:
https://ninjawarrior.page.link/app
Oglądaj Ninja Warrior Polska online na IPLA.TV.
- Prawie wszystko stanie się jasne, bo poznamy komplet finalistów. Ale na starcie finałowe musimy jeszcze trochę poczekać - powiedziała na wstępie Karolina Gilon, której tradycyjnie towarzyszyli Jerzy Mielewski i Łukasz „Juras” Jurkowski.
Z nadzieją na awans do rywalizacji przystąpiło ostatnich trzydziestu dwóch zawodników trzeciej edycji. Na drodze do wielkiego finału musieli się zmierzyć z sześcioma przeszkodami toru eliminacyjnego, który tworzyły: Pięć kroków, Szybowiec, Wirujący most, Wiszące półki, Wiszące koła i Krzywa ściana. Z kolei na najlepszą dziesiątkę na trasie półfinałowej czekał: Lot Tarzana, Trasa pająka, Ruchomy drążek, Spirala Ninji i Przeprawa przez komin.
Najstarszy uczestnik „Ninja Warrior Polska”
Sprawdzenie się na wymagającym torze jest możliwe w każdym wieku. Marek Buchowski przez trzydzieści pięć lat był kierowcą, ale sport zawsze był obecny w jego życiu. Także na emeryturze, podczas której odkrył pasję do wakeboardu. W wieku 69 lat postanowił zmierzyć się z wymagającym torem i z miejsca podbił serce publiczności. Dotrał daleko - aż do Wiszących półek. - Brawa, brawa, owacje na stojąco. Nieprawdopodobna historia i wielki ukłon za inspirację - podsumował jego występ Łukasz „Juras” Jurkowski. Pan Marek zmarł w styczniu 2021 roku, ale zostanie w pamięci fanów programu.
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Wiszące półki
Sprawna na TikToku, ale też i na torze
Obecność w mediach społecznościowych i poświęcanie im czasu nie musi oznaczać braku przygotowania fizycznego. Udowodniła to 21-letnia gwiazda TikToka, Paulina Paola. - Chcę pokonać ten tor i „zbić piątkę” z chłopakami na górze - mówiła przed startem influencerka. Z pierwszymi trzema przeszkodami poradziła sobie znakomicie, jednak na drugiej Wiszącej półce nie zdołała utrzymać chwytu i zakończyła swój udział w show w basenie.
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Wiszące półki
Wojowniczy strażak z misją
Jarosław Jarosz od zawsze chciał być strażakiem - tak jak jego tata - i to marzenie udało mu się spełnić. Do „Ninja Warrior Polska” przyszedł, aby udowodnić, że osoby pracujące w jego profesji, to nie tylko „chłopcy z sikawkami”, ale prawdziwi wojownicy. Dzielnie walczył i choć niewiele mu brakowało, żeby wspiąć się na Krzywą ścianę, to awansował do półfinału. Nie udało mu się także ukończyć drugiego toru, ale mimo wszystko zapewnił sobie udział w wielkim finale trzeciej edycji.
Czas toru eliminacyjnego (przeszkoda: Krzywa ściana): 02:42:02
Czas toru półfinałowego (przeszkoda: Spirala Ninji): 01:33:04
Kwalifikacja do finału!
Ratownik z dala od wody
- Mój brat bliźniak! - wykrzyknął Łukasz „Juras” Jurkowski, kiedy na starcie pojawił się Michał Kądziela w stroju przypominającym zawodnika sumo. 23-letniego ratownika wodnego tym razem nie ciągnęło do basenu i w dobrym stylu ukończył tor eliminacyjny. Trasa półfinałowa sprawiła my pewne problemy, ale jako pierwszy wdrapał się na szczyt komina i wcisnął buzzer. - Ja jestem ratownikiem i jest takie powiedzenie: dobry ratownik to suchy ratownik - podsumował swoje starty.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 03:25:01
Czas toru półfinałowego (ukończony): 02:45:92
Kwalifikacja do finału!
Na torze nie można kombinować
Marta Staroń z uśmiechem przyznaje, że sportowy show Polsatu uzależnia, więc nie mogło jej zabraknąć i w trzeciej edycji. 37-letnia dietetyczka, która należy do sekcji biegających po górach kobiet, w pierwszej edycji ukończyła tor eliminacyjny, a kolejnym sezonie poszło jej nieco gorzej. Jak było teraz? Napędzana dopingiem sporej grupy bliskich popełniła błąd na Wiszących Półkach. Zbyt długie bujanie sprawiło, że osłabione ręce nie były w stanie utrzymać jej na „pajęczynce”, którą trzeba pokonać na koniec tej przeszkody. - To było do zrobienia. Przekombinowałam - mówiła wściekła po wyjściu z basenu.
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Wiszące półki
Start przerwany decyzją sędziego
Dla uczestników „Ninja Warrior Polska” nie ma życiowych przeszkód, których nie da się pokonać. 32-letnia Sandra Drabik - na co dzień żołnierz Wojska Polskiego - od 2009 roku jest reprezentantką w boksie olimpijskim. W 2017 roku podczas mistrzostw Polski koleżanki z kadry nie zgodziły się z werdyktem sędziego i dotkliwie ją pobiły. Kontuzja ręki na długie miesiące wykluczyła ją z uczestnictwa w zawodach. Ona jednak nie poddała się. Wróciła do sportu i postanowiła spróbować swoich sił w sportowym show Polsatu. Gdy zaczynała nabierać pewności na torze, potknęła się podczas przeprawy przez Wirujący most. Udało się jej spaść na matę, ale sędzia uznał, że pomogła jej w tym lina i zakończył jej próbę.
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Wirujący most
Bez uderzenia w buzzer, ale w finale
Po nieudanym starcie w pierwszej edycji, w trakcie którego nie ukończył toru eliminacyjnego, Daniel Barański powrócił, aby wyrównać rachunki z torem. I choć 36-letniemu gimnastykowi nie udało się wcisnąć buzzera, to dobry czas zapewnił mu miejsce w czołowej dziesiątce eliminacji. W półfinale także nie dokonał tej sztuki, ale mimo wszystko znalazł się w najlepszej czwórce odcinka.
Czas toru eliminacyjnego (przeszkoda: Krzywa ściana): 03:47:02
Czas toru półfinałowego (przeszkoda: Spirala Ninji): 02:01:09
Kwalifikacja do finału!
„Latający borsuk” w wysokiej formie
Historie niektórych zawodników mogą stanowić znakomitą inspirację. Michał Grochoła w dzieciństwie miał tendencje do tycia i nie zawsze był wysportowany. Dzięki uporowi i determinacji dostał się do klasy sportowej w gimnazjum, nabrał pewności siebie, dzięki aktywności fizycznej poznał swoją żonę, a udział w drugiej edycji wziął z myślą o swoim synku Tymonie, by mieć pamiątkę i zachęcać go do podejmowania wyzwań. W wielkim finale zajął drugie miejsce ex aequo z Bolesławem Sobierajskim. W trzecim sezonie trener personalny z Mikołowa pokazał, że jest niesamowicie mocny i może powalczyć o końcowe zwycięstwo. „Latający borsuk”, bo taki ma przydomek w mediach społecznościowych, najszybciej poradził sobie zarówno z torem eliminacyjnym, jak i półfinałowym. - Ależ jest kozakiem. Czyżby jeden z faworytów w finale? - emocjonował się Łukasz „Juras” Jurkowski.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 01:41:07
Czas toru półfinałowego (ukończony): 01:39:44
Kwalifikacja do finału!
Czwarta kobieta w półfinale show
Aby dostać się do „Ninja Warrior Polska” należy przejść preselekcję. Agnieszka Rynkiewicz miała podczas jej najlepszy wynik spośród wszystkich kobiet. Na torze czekała ją prawdziwa weryfikacja umiejętności. Nie obyło się bez drobnych problemów, ale pomimo dotknięcia ręką liny na Wirującym moście sędzia nie zatrzymał jej próby. Przeszkodą nie do przejścia okazała się Krzywa ściana, ale dzięki dobremu czasowi awansowała do półfinału jako czwarta kobieta w historii polskiego programu. Jej przygoda zakończyła się na Ruchomym drążku. - Jestem dumna, bo bałam się, że polegnę na pierwszej przeszkodzie - powiedziała uśmiechnięta. Wielkie brawa!
Czas toru eliminacyjnego (przeszkoda: Krzywa ściana): 05:00:00
Przeszkoda eliminująca na torze półfinałowym: Ruchomy drążek
Znany jest już komplet finalistów trzeciej edycji „Ninja Warrior Polska”. Jak poradzi sobie Katarzyna Baranowska, jedyna kobieta w stawce? Czy Midoriyama zostanie w końcu zdobyta? Odpowiedź 13 kwietnia o godz. 20:05 w Polsacie.
Klasyfikacja finalistów trzeciej edycji „Ninja Warrior Polska”:
1. Mariusz Bulandra (ukończył tor, czas: 01:00:04)
2. Paweł Muarwski (ukończył tor, czas: 01:16:06)
3. Jakub Sielczak-Rum (ukończył tor, czas: 01:20:03)
4. Sebastian Kasprzyk (ukończył tor, czas: 01:21:01)
5. Robert Bandosz (ukończył tor, czas: 01:21:07)
6. Bolesław Sobierajski (ukończył tor, czas: 01:22:01)
7. Ivan Kohut (ukończył tor, czas: 01:23:04)
8. Patryk Leśniewski (ukończył tor, czas: 01:23:06)
9. Hubert Przytuła (ukończył tor, czas: 01:33:00)
10. Teofil Deciuk (ukończył tor, czas: 01:35:03)
11. Piotr Lisiczka (ukończył tor, czas: 01:36:02)
12. Krystian Drzewiecki (ukończył tor, czas: 01:37:03)
13. Michał Grochoła (ukończył tor, czas: 01:39:04)
14. Łukasz Chodowski (ukończył tor, czas: 01:40:03)
15. Jan Ciepiela (ukończył tor, czas: 01:55:02)
16. Adrian Fabrykiewicz (ukończył tor, czas: 02:15:05)
17. Wojciech Sobierajski (ukończył tor, czas: 02:15:09)
18. Michał Kądziela (ukończył tor, czas: 02:45:09)
19. Jarosław Jarosz (przeszkoda: Spirala Ninji, czas: 01:33:04)
20. Katarzyna Baranowska (przeszkoda: Ruchomy drążek, czas: 01:52:08)
21. Daniel Barański (przeszkoda: Spirala Ninji, czas: 02:01:09)
22. Jakub Kowal (przeszkoda: Spirala Ninji, czas: 02:03:09)
23. Damian Drogosz (przeszkoda: Spirala Ninji, czas: 02:23:02)
24. Maksym Riznyk (przeszkoda: Spirala Ninji, czas: 02:27:03)
„Ninja Warrior Polska” we wtorek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.
Oficjalny profil „Ninja Warrior Polska” na Instagramie - @ninjawarriorpolska