CZWARTEK, 3 CZERWCA 2021 r.
„Anna i król” - godz. 7:10
Kostiumowy melodramat nominowany dwukrotnie do Oscara. Film w reżyserii Andy’ego Tennanta powstał na podstawie powieści biograficznej „Anna i król Syjamu” autorstwa Margaret Landon.
Ten osadzony w baśniowej scenerii dziewiętnastowiecznej Azji dramat opowiada historię owdowiałej angielskiej nauczycielki, Anny Leonowens (w tej roli zdobywczyni dwóch Oscarów Jodie Foster), która w 1862 roku przybywa wraz z kilkuletnim synem do królestwa Syjamu, aby podjąć się opieki nad dziećmi (58) władcy tego egzotycznego państwa - króla Mongkuta (znany z przeboju kinowego „Przyczajony tygrys, ukryty smok” Yun-Fat Chow). Początkowo jej relacje z królem nie układają się najlepiej, bowiem uważa ona go za tyrana i barbarzyńcę i wszystko zdaje się utwierdzać ją w jej przekonaniach. Władca Synaju z kolei postrzega nauczycielkę jako bezczelną impertynentkę. Ale w trakcie dramatycznych wydarzeń, do których wkrótce dochodzi, król przekonuje się, że tylko ona jest zdolna pomóc mu zrealizować jego ambitne zamierzenia. Anna natomiast odkrywa, że król Mongkut jest wybitnym przywódcą swojego narodu i wizjonerem. W chwili próby oboje poznają się nawzajem i ich uprzedzenia znikają. Potężny władca i skromna nauczycielka znajdują drogę do porozumienia i rodzi się między nimi uczucie. Ale czy wiktoriańska moralność epoki pozwoli, żeby mogli być razem?
„Opowieści na dobranoc” - godz. 10:20
Komedia przygodowa z Adamem Sandlerem w roli głównej. Do tego w obsadzie znani i lubiani Courteney Cox oraz Guy Pearce.
W 1974 roku Marty Bronson buduje Sunny Vista Motel w Los Angeles, w Kaliforii, pragnąc zapewnić swojemu synowi, Skeeterowi i swojej córce Wendy miejsce do życia i pracy. Ale nie radzi sobie w interesach i wkrótce bankrutuje. Obecnie Skeeter Bronson (Sandler) pracuje w tym hotelu jako konserwator. Wie wszystko o tym miejscu, bo ten hotel był w przeszłości w posiadaniu jego rodziny, nikt jednak nie traktuje go poważnie. A na domiar złego, obiecane mu stanowisko dyrektora obejmuje jego rywal, Kendall (Guy Pearce). Gdy wydaje się, że nie może być już gorzej, pod nieobecność swojej siostry Wendy (Courteney Cox) sfrustrowany Skeeter ma zaopiekować się dwójką jej kilkuletnich dzieci – na zmianę z przemiłą Jill (Keri Russell). Nie będzie łatwo, bo on nigdy wcześniej nie zajmował się maluchami, nie może się też wyręczyć... telewizją. Zdesperowany zaczyna więc opowiadać dzieciom na dobranoc niezwykłe historie, które sam wymyśla – z czasów średniowiecza i starożytności czy Dzikiego Zachodu, obsadzając w różnych rolach, przewrotnie, ludzi ze swojego otoczenia. Ulubiona świnka morska rodzeństwa, wabiąca się Wyłupek, też otrzymuje rolę w tych wieczornych seansach fantazjowania. Wkrótce okazuje się, że opowieści Skeetera w tajemniczy sposób przenikają do jego życia, a jego siostrzeńcom otwierają drzwi do nieograniczonej wyobraźni. Dzieciaki z entuzjazmem dokładają do jego niesamowitych historii swoje szalone pomysły. I tak oto, opowieści na dobranoc stają się rzeczywistością, wywracając do góry nogami dosłownie wszystko!
„Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa” - godz. 12:35
Ekranizacja pierwszej części sławnej powieści C.S. Lewisa. Część zdjęć do filmu była kręcona w Polsce, nad zamarzniętym Jeziorem Siemianowskim.
II Wojna Światowa. Londyn. Piotr (William Moseley), Zuzanna (Anna Popplewell), Edmund (Skandar Keynes) i Łucja Pevensie (Georgie Henley) ze względów bezpieczeństwa zostają wysłani na wieś do posiadłości zdziwaczałego profesora Kirke’a (Jim Broadbent). Odkrywają tam zaczarowaną szafę, która otwiera przed nimi drogę do magicznej krainy Narnii, gdzie żyją baśniowe stworzenia i zwierzęta, które mówią ludzkim głosem. W tej niezwykłej krainie, za sprawą rządów Białej Wiedźmy (Tilda Swinton), trwa wieczna zima. Wszyscy mieszkańcy Narnii z utęsknieniem czekają na powrót prawowitego władcy, Lwa Aslana, który uwolni ich od panowania okrutnej czarownicy. Dzieci nie przypuszczają nawet, jak wielką rolę odegrają w walce z siłami Zła.
„Opowieści z Narnii: Książę Kaspian” - godz. 15:30
Magiczny świat wykreowany w powieściach C.S. Lewisa ożywa ponownie w drugiej filmowej odsłonie sagi „Opowieści z Narnii”.
Od przygód Łucji, Zuzanny, Edmunda i Piotra Pevensie w Narnii minął już rok. Zgodnie z obietnicą Aslana, dzieci powracają tam, jednak w czasie ich nieobecności w Narnii minęło ponad tysiąc lat i wiele się zmieniło. Magiczne stworzenia i mówiące zwierzęta stały się jedynie legendą, a rządy sprawuje okrutny uzurpator Król Miraz. Narnijczycy kryją się przed bezwzględnymi wojskami. Prawdziwy król - tytułowy Książę Kaspian (Ben Barnes znany między innymi z filmu „Dorian Gray”) - siostrzeniec Miraza, zostaje zmuszony do ucieczki. Rodzeństwo musi pomóc mu w pokonaniu tyrana i zdobyciu tronu...
„Wolni od długów” - godz. 20:05
Drugi odcinek nowego porgramu Telewizji POLSAT. Chwytające za serce historie i pomoc, którą niosą prowadząca Anna Guzik oraz sztab ekspertów w składzie: Piotr Ikonowicz, Fryderyk Karzełek oraz Anna Bufnal.
Irena i Jan to szczęśliwe małżeństwo od ponad pięćdziesięciu lat. Mają dwójkę dzieci, troje wnuków i prawnuka. Wszyscy są ze sobą bardzo związani, o czym świadczy fakt, że mieszkają w najbliższym sąsiedztwie. Spokój seniorów niestety mąci sytuacja związana z ogromnym zadłużeniem, które tak naprawdę nie należy do nich. Sześć lat temu w tajemnicy przed dziećmi Irena i Jan zdecydowali się zaciągnąć kredyt konsolidacyjny wspólnie z bratową Ireny, Stefanią. Choć sami nigdy wcześniej nie brali pożyczek, stanęli przed moralnym dylematem: odwrócić się od owdowiałej członkini rodziny, czy pomóc jej stanąć na nogi po trudnych przeżyciach osobistych. Niestety po kilku miesiącach Stefania przestała spłacać własne zobowiązania. Co więcej zerwała kontakty ze swoimi dobroczyńcami. Z tego powodu Jan, zamiast odpoczywać na zasłużonej emeryturze i opiekować się schorowaną żoną, musi nadal zarabiać. Irena cierpi na chorobę płuc w następstwie wieloletniej pracy przy azbeście. Nie może się też sprawnie poruszać.
Dla ekspertów „Wolni od długów” sytuacja jest dość jasna – trzeba rozpocząć negocjacje z bankiem w celu obniżenia raty, a także skłonić Stefanię do wywiązania się z jej zobowiązań. Po wizycie u głównej sprawczyni kłopotów okazuje się, że sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana, niż mogło się wydawać. Diagnoza Piotra Ikonowicza nie pozostawia wątpliwości: żeby pomóc Irenie i Janowi, należy najpierw pomóc Stefanii.
„Zmierzch” - godz. 21:05
Historia miłosna z elementami fantasy, która stała się wielkim przebojem kinowym i podbiła serca nastolatków na całym świecie. Film powstał na podstawie pierwszej części bestsellerowej serii książek autorstwa Stephanie Meyer.
Isabella Swan (Kristen Stewart) jest spokojną, ale zagubioną 17-latką. Po rozwodzie rodziców matka dziewczyny wychodzi ponownie za mąż, a ona zamieszkuje z dawno niewidzianym ojcem (Billy Burke), który jest szefem policji w prowincjonalnym miasteczku. W nowej szkole Bella poznaje przystojnego, bladego i posępnego Edwarda Cullena (Robert Pattison), który najwyraźniej nie chce nawiązywać bliższej znajomości ani z nią, ani z nikim innym. Chłopak intryguje ją jednak tak bardzo, że nie zważa na jego ostrzeżenia, żeby trzymała się z daleka. W końcu, w nadziei, że to odstraszy Bellę, Edward wyznaje jej, że jest wampirem i wraz z całą rodziną od wieków żywi się zwierzęcą krwią. Wyjawienie prawdy sprawia, że zauroczenie Belli przeradza się w płomienne uczucie. Edward również zakochuje się w dziewczynie i odtąd stają się nierozłączni. Ich miłości zagraża jednak pierwotny drapieżny instynkt, który chłopakowi coraz trudniej zwalczyć. Pojawiają się też żądne ludzkiej krwi wampiry-wędrowcy: Laurent (Edi Gathegi), James (Cam Gigandet) i Victoria (Rachelle Lefevre), którym zakochani muszą stawić czoła.
„American Beauty” - godz. 23:50
Komediodramat, uhonorowany między innymi pięcioma Oscarami i trzema Złotymi Globami. Jeden z najważniejszych dramatów filmowych minionej dekady.
Lester Burnham (Kevin Spacey) to 42-letni pracownik agencji reklamowej, mocno znudzony swoim dostatnim i zbyt uporządkowanym życiem. Najbliżsi traktują go jak intruza i nieudacznika. Żona Carolyn (Annette Bening), która zajmuje się sprzedażą nieruchomości, ma wręcz obsesyjną manię na punkcie zawodowego sukcesu, a w Lesterze od dawna przestała widzieć mężczyznę. Córka Jane (Thora Birch) to z kolei zakompleksiona nastolatka, która nienawidzi ojca. Pewnego dnia Lester poznaje koleżankę córki, groteskowo eksponującą swe wdzięki Angelę Hayes (Mena Suvari). Pod jej wpływem postanawia diametralnie zmienić życie: zaczyna ćwiczyć muskuły, kupuje wymarzonego Pontiaca, mówi żonie wprost, co myśli o ich związku, sięga po marihuanę, a nawet porzuca bezpieczną posadę i zaczyna pracę w fast-foodzie. Tymczasem jego córka zakochuje się w Rickym Fittsie (Wes Bentley), wrażliwym chłopaku z sąsiedztwa, który oprócz tego, że handluje marihuaną, pasjonuje się kręceniem z ukrycia amatorskich filmów wideo. Ricka wychowuje pułkownik Fitts (Peter Gallagher) - surowy człowiek o niemal faszystowskich poglądach, który za wszelką cenę chce zrobić z syna „prawdziwego mężczyznę”. Nastolatkowie wspólną planują ucieczkę z domu. Zanim to jednak do tego dojdzie, w wyniku tragicznego splotu wypadków ginie Lester...
PIĄTEK, 4 CZERWCA 2021 r.
„Epoka lodowcowa” - godz. 20:00
Animowana komedia przygodowa, która stała się wielkim przebojem kinowym. W polskiej wersji głównym bohaterom głosów użyczają Wojciech Malajkat, Cezary Pazura i Piotr Fronczewski.
Akcja filmu toczy się dwadzieścia tysięcy lat temu. Śledzimy w niej losy trzech niezwykłych bohaterów: Manny'ego - olbrzymiego mamuta obdarzonego ironicznym poczuciem humoru, Sida - ospałego, nietowarzyskiego leniwca i Diego - dwulicowego tygrysa szablozębego. Niedobrana trójka zmuszona jest wyruszyć w drogę, żeby zwrócić zagubione ludzkie dziecko jego prawdziwej rodzinie. Mamut i leniwiec nie przypuszczają nawet, że tygrys prowadzi ich w pułapkę, w której mogą stracić życie...
„Deja vu” - godz. 21:50
Dwukrotny zdobywca Oscara Denzel Washington wciela się w postać obdarzonego ponadprzeciętną intuicją agenta, który cofa się w czasie, aby uprzedzić atak terrorysty i zapobiec ogromnej tragedii.
W Nowym Orleanie, odbudowanym po uderzeniu huraganu Katrina, trwają obchody święta Mardi Gras. Na promie płynącym przez Missisipi nagle wybucha bomba. Giną 543 osoby. W zakrojonym na szeroką skalę śledztwie federalnym, bierze też udział Doug Carlin (Denzel Washington), doświadczony agent ATF. Szybko łączy on zamach ze sprawą okaleczonej i częściowo spalonej Claire Kuchever (Paula Patton znana między innymi z filmu „Mission: Impossible - Ghost Protocol”), której zwłoki wyłowiono godzinę przed eksplozją. Ten, kto w ten sposób usiłował pozbyć się jej ciała i zatuszować zbrodnię, musiał wiedzieć o planowanym zamachu. Główny bohater za wszelką cenę usiłuje odnaleźć sprawcę okrutnej zbrodni. Doceniając przenikliwość Carlina kierownictwo FBI przydziela go do specjalnej jednostki dochodzeniowej, której zadaniem jest poznanie prawdy. Grupą kieruje miejscowy agent specjalny Andrew Pryzwarra (Val Kilmer - „Święty”, „Gorączka”). Jej członkowie mają dostęp do najnowocześniejszych technologii, którą opracował dr Alexander Denny (Adam Goldberg - „Szeregowiec Ryan”). Analizując nagrania z miejsca zbrodni system wyławia z tłumu podejrzaną twarz. To Carroll Oerstadt (Jim Caviezel - „Cienka czerwona linia”, „Hrabia Monte Christo”, „Pasja”), żądny zemsty były wojskowy. Tymczasem Carlin ze zdziwieniem dostrzega, że zarówno on sam, jak i ci, którzy ocaleli, przeżywają podobne déja vu. Czy to zjawisko okaże się kluczem do rozwiązania zagadki eksplozji? Carlin ma tylko 4 dni, 6 godzin, 3 minuty, 45 sekund i 14.5 nanosekund, by zapobiec śmierci setek niewinnych ludzi. Rozpoczyna się emocjonujący wyścig z czasem!
Producent najbardziej kasowych przebojów Jerry Bruckheimer („CSI”, „Armageddon”, „Piraci z Karaibów”) i reżyser megahitów Tony Scott („Wróg publiczny”, „Niepowstrzymany”) zjednoczyli siły, by według scenariusza Terry’ego Rossio i Billa Marsilii zrealizować thriller science-fiction, pełen zaskakujących zwrotów akcji, a opowiadający o podróży w czasie w służbie walki z terroryzmem. Znakomite zdjęcia do tego filmu, autorstwa Paula Camerona („Total Recall”, „Zakładnik”), powstały rzeczywiście w Nowym Orleanie po przejściu huraganu Katrina.
SOBOTA, 5 CZERWCA 2021 r.
„Astro Boy” - godz. 8:20
Animowana ekranizacja przygód kultowego bohatera kreskówek. Niesamowita opowieść o chłopcu-robocie, który w poszukiwaniu swojego przeznaczenia przeżywa masę niebywałych przygód!
Wyposażony w silniki odrzutowe w butach i działa laserowe w dłoniach Astro Boy wymknie się wojskowemu pościgowi i stoczy niejeden pojedynek ze złymi robotami. Wszystko po to, aby wrócić do rodzimego Metro City i powstrzymać złego prezydenta Stone’a przed planami opanowania całej Ziemi...
„Spider-Man: Daleko od domu” - godz. 20:00
Peter Parker powraca jako Spider-Man w nowym filmie z kultowej serii, na podstawie komiksu Marvela. Po wydarzeniach z finału „Avengers: Koniec gry” (2019) Superbohater z Sąsiedztwa musi sam stawić czoła nowym zagrożeniom w świecie, który zmienił się na zawsze. Tym razem podejmie wyzwanie „daleko od domu” – w Europie!
W Meksyku Nick Fury (Samuel L. Jackson) i Maria Hill (Cobie Smulders) badają nienaturalną burzę, spowodowaną przez monstrum, uosabiające jeden z Żywiołów Ziemi. Quentin Beck / Mysterio (Jake Gyllenhaal), obdarzony supermocami osobnik, zjawia się niespodziewanie i w równie zagadkowy sposób pokonuje to niszczycielskie zjawisko natury. Fury i Hill rekrutują go do organizacji T.A.R.C.Z.A., nie podejrzewając, co może się kryć za jego nadzwyczajnymi mocami. Tymczasem w Nowym Jorku dochodzi do serii szokujących wydarzeń, bo nagle powracają ludzie, którzy zniknęli pięć lat temu w wyniku działań Thanosa. Ich powrót to zasługa Avengersów, ale nie wszyscy mają powód do radości. Peter Parker (Tom Holland – „Avengers: Koniec gry”, „Diabeł wcielony”) wciąż opłakuje śmierć swojego mentora, Tony’ego Starka. Jak na typowego nastolatka przystało, bardziej od losów świata interesuje go, czy jego ulubiona koleżanka z klasy - MJ (Zendaya) jest nim autentycznie zainteresowana, bo on się w niej sekretnie kocha. Peter chciałby wyznać swe uczucia, ale boi się kompromitacji. Dlatego też wyraźnie ignoruje wiadomość od Hogana (Jon Favreau), że Fury pilnie chce się z nim skontaktować. Także ciotka Petera – May Parker (Marisa Tomei) nie pozwala chłopakowi zapomnieć o jego posłannictwie jako Spider-Man.
Superbohater z Sąsiedztwa tymczasem woli przyłączyć się do swych najlepszych przyjaciół - Neda (Jacob Batalon) i reszty, żeby wspólnie wyruszyć na szkolną wycieczkę do Europy. Jednak plan porzucenia stroju superbohatera na kilka tygodni nie udaje się, kiedy Peter - z wielkimi oporami - decyduje się jednak pomóc Nickowi Fury’emu odkryć sekret tajemniczych ataków, które pustoszą europejski kontynent. Pierwszym celem jest Wenecja, magicznie piękne miasto Włoch, które zostaje zaatakowane przez spektakularnie wielkie monstrum, uosabiające Żywioł Wody. Zachowując anonimowość, Peter pomaga w walce z tym potworem i poznaje osobiście Mysterio – tajemniczego zbawcę ludzkości. Do ich następnego spotkania dochodzi w malowniczej stolicy Czech, w Pradze, gdzie uaktywnia się inne monstrum – Żywioł Ognia. Fatalnym zbiegiem okoliczności Spider-Man przekazuje wtedy Mysterio super inteligentny artefakt o nazwie E.D.I.T.H., powstały w Stark Industries – ostatni i nadzwyczaj cenny dar od Iron Mana. Gdy bohater odkrywa prawdę o tym, że padł ofiarą oszustwa a wszystko było iluzją, wydaje się, że jest już za późno. Dwie inne wielkie europejskie stolice – Berlin i Londyn – są zagrożone. Czy zagłada świata jest nieuchronna? Tylko Spider-Man może powstrzymać szaleńca!
„Spider-Man: Daleko od domu” (2019) powstał we współpracy dwóch wielkich wytwórni: Columbia Pictures i Marvel Studios. To sequel filmu „Spider-Man: Homecoming” (2017) – oba wyreżyserował Jon Watts. Zarazem to dwudziesty trzeci obraz filmowy w kinowym uniwersum Marvela (MCU).
„Spider-Man: Daleko od domu” (2019) miał premierę w czerwcu 2019 roku w słynnym TCL Chinese Theatre w Los Angeles, znanym z oscarowym gali. Wkrótce potwierdziło się, że film ten zasłużył na tak uroczyste otwarcie. Krytycy chwalili humor i efekty specjalne, a publiczność tłumnie odwiedzała kina i doskonale bawiła się. Dystrybucja na całym świecie przyniosła ponad 1,1 miliarda dolarów zysku, co czyni tę produkcję pierwszym filmem o Spider-Manie, który przekroczył granicę miliarda dolarów w Box Office. Okazał się też najlepiej zarabiającym tytułem w historii wytwórni Sony Pictures, czwartym z najlepszym wynikiem w 2019 roku i wówczas dwudziestym czwartym filmem wszech czasów.
„Skarb narodów: Księga tajemnic” - godz. 22:55
Kontynuacja hollywoodzkiego przeboju przygodowego z Nicolasem Cagem w roli głównej. W pozostałych rolach: Diane Kruger, Justin Bartha, Jon Voight, Helen Mirren, Ed Harris, Harvey Keitel i Bruce Greenwood. Nowe przygody Bena Gatesa! Odkryj sekret skrywany przez wieki i przeżyj zapierającą dech w piersiach przygodę!
Benjamin Franklin Gates (Nicolas Cage), po odkryciu tajemnicy templariuszy, został najbardziej znanym w USA poszukiwaczem skarbów, choć sam woli określenie „Obrońca skarbów”. Tym razem wraz z ojcem Patrickiem (Jon Voight), profesorem uniwersytetu, odnajdują osiemnaście zaginionych kart z dziennika Johna Wilkesa Bootha, zabójcy prezydenta Abrahama Lincolna. Okazuje się też, że przodek Gatesów, Thomas, był jednym z uczestników spisku, w którym brał udział Booth. Przyjaciel Bena, techniczny geniusz Riley (Justin Bartha) oraz piękna archiwistka i była dziewczyna Gatesa, doktor Abigail Chase (Diane Kruger), wezmą udział w wielkim polowaniu na tajemniczą księgę. Trafią do Waszyngtonu, Londynu, Paryża. Ben wezwie też na pomoc swą groźną matkę, profesor lingwistyki, czym Gates senior będzie mocno skonsternowany, ponieważ nie rozmawiali ze sobą od trzydziestu dwóch lat. Handlarz antykami Mitch Wilkinson, człowiek o złej reputacji, który zwrócił uwagę Bena na dziennik Bootha, również ma własne rodzinne sekrety i niezbyt szlachetne cele, które chce realizować bez względu na wszystko.
NIEDZIELA, 6 CZERWCA 2021 r.
„101 Dalmatyńczyków” - godz. 9:00
Doskonałe kino familijne z gwiazdorską obsadą i wielki przebój kinowy. Aktorska, uwspółcześniona wersja jednego z największych przebojów Walta Disneya – „101 Dalmatyńczyków”, od lat zachwycającego i wzruszającego kolejne pokolenia widzów na całym świecie.
Anita (Joely Richardson) - projektantka mody, pracująca dla Cruelli DeMon (Glenn Close) i Roger (Jeff Daniels) - twórca gier komputerowych są od niedawna małżeństwem. Nie oni jedni... Także Pongo i Czika - dwójka dalmatyńczyków, poszli w ślady swoich państwa i wkrótce stali się szczęśliwymi rodzicami piętnastu nakrapianych szczeniaków. Radość nie trwa jednak długo. Demoniczna Cruella DeMon owładnięta jest obsesyjnym pragnieniem wylansowania mody na łaciate futra z dalmatyńczyków. Wynajmuje dwóch opryszków - Nochala i Baryłę, żeby porwali pieski. Łaciate maluchy dołączają więc do gromady 84 innych szczeniaków, więzionych w upiornym domostwie Cruelli. Na szczęście Pongo i Czika w porę ruszają z odsieczą i tak rozpoczyna się jedna z największych akcji ratunkowych, w którą zaangażowani są wszyscy czworo- i dwu-nożni przyjaciele zdesperowanych rodziców...
„Kabaret na żywo. Klinika Skeczów Męczących” - godz. 20:00
Przebojowe show, w którym goszczą niezwykli goście i najlepsi artyści sceny kabaretowej. Wspólnie z gospodarzami programu gwarantują ogromną dawkę dobrego humoru.
Tym razem w roli gościa specjalnego polski artysta kabaretowy, Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju. Pierwszy skecz w "klinice śmiechu" to kościelna wersja teleturnieju „Milionerzy”. W roli prowadzącego sympatyczny młody ksiądz (Marcin Szczurkiewicz), a na drodze do miliona lekko fajtłapowaty uczestnik Edward (Karol Golonka).
Ważnym miejscem w „Klinice Skeczów Męczących” jest najmodniejszy warszawski salon, prowadzony przez znanego stylistę fryzur, a w nim... spotkanie na szczycie nie tylko dwóch prezydentów, czyli Andrzeja Dudy (Paweł Koślik) oraz Donalda Trumpa (Mikołaj Cieślak), lecz także dwóch pierwszych dam, Agaty Dudy (Monika Dryl) i Melanii Trump (Ada Borek).
Co jeszcze? Mikołaj Cieślak na scenie z Robertem Górskim w błyskotliwej kłótni „mieszczucha” i „wiochmena”. Ich wymiana zdań to iście słowny ping-pong!
To nie koniec popisów gościa specjalnego, który otrzymał od Karola Golonki i Marcina Szczurkiewicza zadanie wcielenia się w rolę włoskiego przedsiębiorcy, aby wygłosić przemówienie dotyczące ważnej inwestycji w naszym kraju. Tłumaczeniem zajęli się prowadzący i to już brzmi jak dobry żart! A do tego wszystkiego Enej w niezwykle oryginalnej wersji piosenki „Bella Ciao” oraz Kabaret K2 w skeczu o gościu specjalnym.
„Taxi 5” - godz. 22:10
Wartka akcja, szybkie pościgi i masa śmiechu! Zapnijcie pasy - to nie będzie zwykły kurs taksówką! Dwadzieścia lat po premierze pierwszej części hitowej serii kultowy biały Peugeot znów rusza z piskiem opon!
Oficer policji i zarazem szalony mistrz kierownicy - Sylvain Marot (Franck Gastambide) wbrew swojej woli zostaje przeniesiony do Marsylii. Na miejscu jego głównym zadaniem staje się rozbicie włoskiego gangu, dokonującego spektakularnych napadów przy pomocy potężnego i niedoścignionego Ferrari. Partnerem w misji Marota zostaje życiowy nieudacznik, najgorszy kierowca w Marsylii – Eddy Maklouf (Salvatore Esposito), prywatnie siostrzeniec słynnego Daniela, właściciela legendarnej białej taksówki...
„Taxi 5” - najnowsza część przebojowego cyklu - to jeszcze więcej akcji, humoru wysokich lotów i koni mechanicznych pod maskami rozpędzonych samochodów. Plus nowi, fantastyczni bohaterowie. W rolach głównych: reżyser, scenarzysta i aktor w jednej osobie - Franck Gastambide oraz gwiazda telewizyjnego hitu „Gomorra”, Salvatore Esposito. Wspólnie wcześniej wystąpili w przebojach kina francuskiego: „Les Kaïra” i „Pattaya”. W „Taxi 5” wspierani są przez piękną Sabrinę Ouazani („Przeszłość, „Niebo nad Paryżem”) i ikonę taksówkarskiej serii – przezabawnego Bernarda Farcy’ego.
To idealny film na uczczenie 20-lecia kultowej serii, którą stworzył Luc Besson - jeden z najważniejszych współczesnych twórców francuskiego kina. Autor scenariuszy i reżyser takich niezapomnianych dzieł, jak: „Wielki błękit” (1988), „Nikita” (1990), „Leon Zawodowiec” (1994), „Piąty element” (1997), a ostatnio - „Lucy” (2014) i „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” (2017). Jako producent odpowiadał za powstanie: „13 Dzielnicy”, „Transportera” i m.in. „Yamakasi - współczesnych samurajów”.
Zaplanuj długi czerwcowy weekend z Polsatem!