2022-06-10

Poniedziałkowe wieczory w Polsacie: Polskie mocne kino

Niebezpiecznie wciągające produkcje dla widzów, których emocjonuje świat przestępców i tropiących ich policjantów. Na początek kontynuacja kultowego cyklu „Pitbull. Ostatni pies”, potem doceniony przez publiczność i krytykę film „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” oraz prowokujący do dyskusji „Konwój”. Na ekranie plejada polskich gwiazd: Marcin Dorociński, Robert Więckiewicz, Janusz Gajos, Cezary Pazura, Adam Woronowicz, Tomasz Włosok i Marcin Kowalczyk. Emisja w poniedziałek wieczorem tuż po filmowym paśmie MegaHit.

Pitbull. Ostatni pies - poniedziałek 13 czerwca, godz. 23:15
W czwartej odsłonie cyklu Władysław Pasikowski (scenariusz i reżyseria) przedstawia swoją wizję pożegnania z kultowym bohaterem. Po trzynastu latach w roli „Despero” Marcin Dorociński wraca w doskonałym stylu!

Kiedy w zamachu ginie „Soczek” (Piotr Chojnowski), policjanci jednoczą się w myśl zasady: my, Psy, musimy trzymać się razem. Pomszczenie kolegi stawiają sobie za punkt honoru i najwyższy priorytet. Zadanie skutecznie utrudniają im jednak ograniczenia pracy w policji: niedopinający się budżet, zwolnienia i kolejne przeniesienia. W tej sytuacji Komendant Stołecznej Policji (Marian Dziędziel) może zrobić tylko jedno - ściągnąć tych, którzy w imię sprawy gotowi są poświęcić wszystko. I tak po trzynastu latach na ekranie znów pojawiają się obok siebie: Sławomir „Despero” Desperski (Marcin Dorociński), Mirosław „Metyl” Saniewski (Krzysztof Stroiński) oraz Krzysztof Magiera (Rafał Mohr), dawniej „Nielat”, który po szkoleniu w Waszyngtonie nosi teraz ksywę „Quantico”. Tymczasem między gangami dowodzonymi przez „Gawrona” (Cezary Pazura) i „Juniora” (Adam Woronowicz) wybucha wojna. Trio Psów zatrzęsie światem pruszkowskiej i wołomińskiej mafii. Ale wyposażeni w giwery gangsterzy to dziś niewielki problem w porównaniu z Czarną Wdową, która wżeniła się w przestępczy światek i nie zamierza ograniczać się do takich drobnostek, jak: handel narkotykami, wymuszenia czy nielegalne przemyty. Mira (Dorota „Doda” Rabczewska) to kobieta, która nie cofnie się przed niczym, żeby położyć łapę na wszystkim. „Despero” będzie musiał podejść wyjątkowo blisko niej, żeby przekonać się, jak funkcjonują współczesne organizacje przestępcze. Tylko czy nie sparzy się przy igraniu z ogniem?

  

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa - poniedziałek 20 czerwca, godz. 23:00
Opowieść o przyjaźni i miłości w czasach, w których pozwolenie sobie na emocje mogło okazać się tragiczne w skutkach. W życiu głównego bohatera liczą się tylko dwie osoby - najbliższy przyjaciel, Walden (Tomasz Włosok) i ukochana kobieta, Magda (Natalia Szroeder), a światem jego interesów rządzi przemoc.

Akcja filmu rozpoczyna się w latach siedemdziesiątych. Już wtedy młody Bohater (Marcin Kowalczyk) wie, że adrenalina smakuje lepiej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa też pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię. Oparta na faktach historia Bohatera po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem. Finał tej historii nie został jednak napisany pociskami i krwią - czasem słowo rani mocniej niż kula, a miłość i przyjaźń mogą być lekarstwem, nawet w najbardziej okrutnych rękach. - Lubię filmy, w których kamera idzie za bohaterem, filmy o emocjach, zwłaszcza tytuły, które opowiadają o męskich emocjach. Przy okazji premiery „Underdoga” podkreślaliśmy, że ten film nie jest o MMA, tylko o miłości i przyjaźni ludzi, którzy na co dzień zajmują się MMA. Podobnie jest z filmem „Jak zostałem gangsterem”. To opowieść o miłości i przyjaźni ludzi, którzy są gangsterami, robią złe i okrutne rzeczy – mówi reżyser filmu, Maciej Kawulski. - To film dla wszystkich, którzy chcą cofnąć się w czasie, do Polski z lat transformacji i zobaczyć, jak ten amerykański sen o byciu gangsterem, o władzy i wielkich pieniądzach wyglądał tutaj - dodaje.

Konwój - poniedziałek 27 czerwca, godz. 22:45
Pełen zwrotów akcji thriller, w którym dochodzi do pojedynku aktorskiego mistrzów polskiego kina. „Konwój” pokazuje zamknięty świat, w którym sprawiedliwość jest względna, a wymykający się prawu Układ rządzi wszystkim. Film w reżyserii Macieja Żaka podejmuje temat zbrodni i kary we współczesnym świecie oraz dylematu moralnego - co powinno się robić z najgroźniejszymi przestępcami naszych czasów.

Kierujący aresztem śledczym dyrektor Nowacki (Janusz Gajos) odnajduje ukrywającego się przed światem sierżanta Zawadę (Robert Więckiewicz). Doświadczony funkcjonariusz wraca do gry i dostaje nowe zadanie - zostaje dowódcą konwoju, który ma przetransportować bardzo niebezpiecznego więźnia do szpitala psychiatrycznego. Członkowie jego ekipy to ludzie ze skomplikowaną przeszłością. Wśród nich jest także pełen ideałów Feliks (Tomasz Ziętek), prywatnie mąż córki Nowackiego (Agnieszka Żulewska), który nigdy nie powinien był znaleźć się w więźniarce. Dyrektor więzienia utraciwszy kontrolę nad konwojem, rusza w pościg, aby naprawić, a może ukryć niewygodną dla niego prawdę. Powoli wychodzi na jaw prawdziwy cel konwoju. Między mężczyznami narastają konflikty i rośnie napięcie, z każdą minutą następują nieoczekiwane zwroty akcji. Od tej pory sprawiedliwość może być wymierzona na własną rękę...

Polskie mocne kino w poniedziałek po emisji filmowego pasma MegaHit w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat