Wieżowiec Polsatu
W 2000 roku stacja mierzyła wysoko. Rozpoczęła się budowa wieżowca Polsatu przy ul. Ostrobramskiej 77 w Warszawie. Projekt powstał pod kierownictwem Wojciecha Kluka.
Telenowela wciągająca miliony
W maju do serc polskich widzów trafił „Zbuntowany anioł”, jedna z najpopularniejszych telenowel w historii kraju. Losom służącej Milagros i jej miłości do Ivo przyglądały się miliony. I to nie tylko przed telewizorami. Kiedy Natalia Oreiro odwiedziła Warszawę, tłumy fanów prosiły o autograf.
„Życiowa szansa” Krzysztofa Ibisza
Nie mniejsze grono wielbicieli przez ponad 22 lata obecności w Polsacie zyskał Krzysztof Ibisz. To on w czerwcu 2000 roku odkrył przed sobą życiową szansę na uszczęśliwianie widzów. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów teleturnieju „Życiowa szansa” było uregulowanie rachunków przyniesionych przez uczestnika, po poprawnej odpowiedzi na pierwsze pytanie.
Wystartował Polsat Sport
W sierpniu 2000 roku fani sportu w Polsce mieli kolejny powód do śledzenia ważnych wydarzeń i transmisji - Polsat Sport. Szefem redakcji został Marian Kmita, który do dziś pełni tę funkcję. Widzowie mogli emocjonować się wówczas m.in. zmaganiami w Lidze Mistrzów i rozgrywkami Bundesligi.
Granie na ekranie
Od września w weekendowe poranki do rywalizacji o nagrody zapraszał „Hugo”. Aby uwolnić Hugolinę i dzieci, niezbędne było zręczne posługiwanie się klawiszami na ekranie telefonu i szybkie omijanie przeszkód. Oprócz Wojciecha Asińskiego i Andrzeja Krucza program prowadzili Piotr Galus oraz Aleksandra Woźniak znana z serialu „13 posterunek”. Z kolei głosami przyjaznego trolla byli Andrzej Niemirski oraz Mariusz Czajka.
Ona i on, niebo i grom
Również we wrześniu 2000 roku zadebiutował serial „Adam i Ewa”. Tytułowej urzędniczce banku, Ewie Werner, miłość spadła prosto na dach samochodu. Rozgoryczona po odkryciu romansu męża, w zaskakujący sposób poznała Adama Rozdrażewskiego, gwiazdora spotów reklamowych. Szybko obudziło się w nich uczucie, a postacie grane przez Katarzynę Chrzanowską i śp. Waldemara Goszcza widzowie gościli na ekranach telewizorów przez 187 odcinków.
To już świąteczna tradycja
Widzowie Polsatu bez wątpienia są sentymentalni. 29 grudnia 2000 roku o godz. 20:00 po raz pierwszy wyemitowane zostały przygody Kevina McCallistera. Film „Kevin sam w domu” obejrzało wtedy prawie 9 milionów widzów, co w kolejnych latach stało się świątecznym rytuałem Polaków - niemal tak ważnym, jak dekorowanie choinki czy lepienie uszek. I nie są to puste słowa, co udowadniali przez kolejne lata, czyniąc tę produkcję jedną z najchętniej oglądanych pozycji w Święta Bożego Narodzenia.
„W stronę słońca. 30 lat Polsatu: Rok 2000” - zobacz odcinek: