Walka o marzenia
Tytułowa „Zadra” to utalentowana dziewczyna z blokowiska, która walczy o uznanie na rapowej scenie. Choć wydaje się być zwykłą nastolatką, przed mikrofonem zyskuje niesamowitą energię i charyzmę, dzięki którym potrafi porywać tłumy. Jednak w środowisku pełnym testosteronu ciężko o miejsce dla takich jak ona. Mimo to „Zadra” się nie poddaje - walczy o marzenia, ale przede wszystkim o lepsze jutro dla swojej rodziny. A muzyka nie wcale nie jest dla niej wszystkim, bo na życie głównej bohaterki kluczowy wpływ ma także miłość.
Wybitnie ciekawe debiuty
Za reżyserię odpowiada Grzegorz Mołda, którego film krótkometrażowy „Koniec widzenia” był nominowany do Złotej Palmy na festiwalu w Cannes. Filmami „Zadra” oraz „Matecznik” twórca zadebiutował w pełnym metrażu. Scenariusz napisała Monika Powalisz, współautorka między innymi serialu „Belfer”. W tytułowej roli występuje Magdalena Wieczorek (po raz pierwszy na wielkim ekranie), a partnerują jej między innymi Jakub Gierszał, Magdalena Różczka oraz Ignacy Liss. Zaskoczeniem dla widzów może być udział Margaret, gwiazdy muzycznej, która również stawia swoje pierwsze kroki w filmie. A za zdjęcia odpowiada Anna Rzepka, dla której także jest to debiut w pełnometrażowym filmie fabularnym.
Wyświetl ten post na Instagramie
Ile „Zadry” w Sandrze, ile Sandry w „Zadrze”?
- Z jednej strony moja postać jest „Zadrą” - scenicznym zwierzęciem i królową sceny. Z drugiej jest Sandrą - dziewczyną z osiedla, która próbuje związać koniec z końcem. „Zadra” walczy o szacunek i fejm, Sandra o miłość i o rodzinę. Żeby znaleźć szczęście i spełnienie, te dwie postaci i ich pragnienia muszą się połączyć. Wydaje się to niemal niemożliwe - mówi o swojej postaci Magdalena Wieczorek. - Sandra stara się o szacunek i spełnienie w świecie rapu zdominowanym przez mężczyzn. Walczy nie tylko o wymarzony świat, ale przede wszystkim o lepsze jutro dla swojej rodziny. Czas na pierwszy polski film, w którym zobaczymy rap w wydaniu kobiety - dodaje reżyser Grzegorz Mołda.
Gwiazdy rap sceny
Za muzykę w filmie odpowiada producent 1988 (osiem-osiem), czyli Przemysław Jankowiak, laureat Paszportu Polityki, współtwórca kultowego zespołu Syny, znany również ze współpracy z legendą polskiego rapu - Włodim. Jankowiak związany jest z wytwórnią Def Jam Recordings Poland. Specjalnie do filmu powstało kilkanaście utworów z udziałem Magdaleny Wieczorek oraz Jakuba Gierszała. Teksty „Zadry” napisał Michał „Żyto” Żytniak, artysta, który nagrywał dla wytwórni Asfalt Records oraz Prosto.
Wyświetl ten post na Instagramie
Film „Zadra” to produkcja TFP na zlecenie Telewizji Polsat, Cyfrowego Polsatu oraz Polkomtela. Za dystrybucję w kinach odpowiada Dystrybucja Mówi Serwis.
„Zadra” od 10 marca w kinach.