Muzyczne otwarcie
Na początek tradycyjnie piosenka. Czas zacząć „Wczasy na działce plus”, choć sytuacja w kraju może budzić obawy. Dokąd zaprowadzą nas ciągle rosnące ceny? Przegląd bieżących wydarzeń przeprowadzili także Leszek Malinowski i Waldemar Sierański z Kabaretu Koń Polski, którzy przywitali publiczność i widzów.
Rozmowy na spacerze
Pora powitać gości na działce! Jako pierwsi pojawili się na niej członkowie Kabaretu Moralnego Niepokoju jako... psiarze. Aby wyjście z pupilem był przyjemniejszy, pomóc mogą „Małpki”. Od wspólnego toastu rozpoczęły się rozważania dwójki właścicieli - na przykład o tym, kto może się nazwać koneserem alkoholu.
Firmowa wywiadówka
Kolejny na scenie zameldował się Kabaret Czesuaf z Poznania. „Rodzice” zostali wezwani do firmy, w której pracują ich synowie, aby wysłuchać skarg i zażaleń pod ich adresem. Co takiego zmalowali?
Cierpliwość popłaca
Czy na ogródkach działkowych może odbyć się „Wesele”? Ależ oczywiście! Wyprawił je Kabaret Chyba. Niektórzy przyszli na ploteczki, niektórzy, żeby się najeść. Ale najważniejsza była cierpliwość, która jest ostatnim kluczem, który otwiera drzwi...
Nowość na Festiwalu Kabaretu
„Fakty Autentyczne” po raz pierwszy na żywo w Koszalinie. Ewa Błachnio i Piotr Gumulec jako Elżbieta Szczupła po mężu Dojada i Krzysztof Biegły Niedoszły w tym wydaniu przyjrzeli się wizytom polityków w okolicy, a także zrobili przegląd najświeższych newsów.
Legenda na scenie
Bieżących tematów ciąg dalszy. Jerzy Kryszak w swoich monologach najczęściej porusza kwestie społeczno-polityczne i tak samo było tym razem.
Konsternacja po weselu
W Koszalinie miejsce miała także romska uroczystość. Para młoda nie była do końca zadowolona, ponieważ wśród podarunków znalazła się także „Pusta koperta”. Z jakiego powodu? Osoba, która ją wręczyła, zarzuciła organizatorom, że zrobili „głodne wesele”. Kto miał rację?
Rozwód zamiast święta
„Marian i Hela” to kultowe już postacie, których co roku nie może zabraknąć w Koszalinie. Przy okazji obchodów dwudziestopięciolecia ślubu niezadowolenie małżonki sięgnęło zenitu. Kiedy zaczęła grozić rozwodem, zachęcony tą wizją Marian zaczął interesować się ponętną sąsiadką z innej działki...
Uwaga na słowa!
Kabaret Moralnego Niepokoju ponownie na scenie, a podniesionym przez ich członków tematem była... „Poprawność”. Jak na przestrzeni lat zmienił język, którego używamy i jego zabarwienie? Czy syn był w stanie wytłumaczyć to ojcu?
Kryzys tożsamości
Urlop na działce przydałby się lekarzowi, który miał prawdziwe urwanie głowy. „Ginekolog” miał nietypowego pacjenta - sześćdziesięciolatka, który tuż po urodzinach poczuł się kobietą. Jakie rady dla wąsatego pana miał medyk? O tym w swoim skeczu Kabaret Zdolni i Skromni.
Szukając pracy
Nad morze przyjechali także Ślązacy, czyli Kabaret Rak, który tworzą Krzysztof Hanke i Krzysztof Respondek. Stali bywalcy wydarzenie w Koszalinie zaprezentowali skecz „Bezrobotny”.
Wyróżnienie dla śpiewającej gwiazdy
Przy okazji Festiwalu Kabaretu w Koszalinie co roku w Alei Gwiazd odsłaniana jest płyta poświęcona jednemu z artystów. Zaszczytu dostąpił Krzysztof Respondek z Kabaretu Rak. Certyfikat wręczył mu Prezydent Koszalina Piotr Jedliński. Artysta, który swego czasu wygrał trzecią edycję programu „Jak oni śpiewają” i brał udział w czwartym sezonie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” zaprezentował próbkę swojego talentu.
Popkulturowa kłótnia
Na początek trzeciej części Kabaret Pod Wyrwigroszem z Krakowa w scence o relacjach damsko-męskich. Kolejny wieczór pełen wyrzutów w wykonaniu Ryśka i Renaty. W trakcie kłótni małżonkowie przerobili chyba wszystkie możliwe tematy, a prezentując swoje argumenty często nawiązywali do świata popkultury.
Podróże kształcą
Kabaret Małżeński to projekt, który powstał podczas pandemii, w domowym zaciszu. W jego skład wchodzą Małgorzata Czyżycka z Kabaretu Ciach oraz Przemysław Żejmo z Kabaretu Jurki. Miejscem akcji była „Wypożyczalnia samochodów w USA”, w której polski turysta z zadziwieniem odkrywał między innymi obowiązujący w Stanach Zjednoczonych inny system miar.
„Życie dopisało kolejny rozdział”
W 2022 roku podczas festiwalu wybrzmiało „Epitafium dla Dobrej Zmiany” i podobnie było dwanaście miesięcy później. Kontynuację utworu wykonali gospodarze, czyli Kabaret Koń Polski oraz inni pozostali artyści, którzy zaprezentowali się tego wieczoru.
Dziękujemy za wspólną zabawę! Do zobaczenia za rok!