Kabaret Ani Mru-Mru: „Drzewo genealogiczne”
Odrabianie lekcji to nieodłączna część roku szkolnego. Czasami niezbędna jest pomoc nie tylko rodzica, ale nawet dziadka. Bo kto lepiej pomoże w wykonaniu drzewa genealogicznego? To dobra okazja na wspólne rodzinne wspomnienia. Dlaczego Wujek Leszek jest czarną owcą familii? Marcin Wójcik i Michał Wójcik w skeczu o czymś więcej niż tylko o zadaniu domowym.
Kabaret Młodych Panów: „Grunwald”
Historia to przedmiot wymagający bardzo dobrej pamięci. Zarówno do samych dat jak i poszczególnych zdarzeń. Aby to wszystko zrozumieć, potrzebny jest prawdziwy nauczyciel, który potrafi opowiadać o tym z pasją. Na krótką lekcję historii z przymrużeniem oka zaprasza Łukasz Kaczmarczyk z Kabaretu Młodszych Panów. To właśnie on próbuje wytłumaczyć, dlaczego Ślązacy mieli mieć znaczący wpływ na pokonanie Krzyżaków.
Kabaret Moralnego Niepokoju: „Dzieci”
Próby heavymetalowego zespołu „Kolczaste kasztany” to nie tylko sposobność do głośnego grania, ale również wymiany opinii i refleksji. Ojcowie dzieci w wieku szkolnym rozmawiają między sobą o tym, jak radzić sobie z wychowaniem synów. Czy da się ich zachęcić do nauki? Robert Górski, Mikołaj Cieślak, Przemysław Borkowski i Rafał Zbieć o trudach wychowania, z którymi nie radzi sobie szkoła.
Kabaret Skeczów Męczących i Adrianna Borek: „Egzamin online”
Czas pandemii oznaczał dla wielu uczniów zdalne lekcje oraz egzaminy. Zmusiło to uczniów i nauczycieli do zmiany trybu pracy i nauki nowych, dotychczas nieużywanych technologii. W niektórych przypadkach pozwalało to jednak na nadużycia. Czy cała rodzina jest w stanie pomóc synowi w zdaniu egzaminu ósmoklasisty? Odpowiedź na to pytanie w skeczu Kabaretu Skeczów Męczących z gościnnym udziałem Adrianny Borek.
Kabaret Młodych Panów i Andrzej Mierzejewski: „Wywiadówka”
Każdego rodzica czeka kiedyś szkolna wywiadówka. Niektórzy z nich bronią się przed tym rękami i nogami. Czasami niezbędny jest sprytny plan nauczyciela, aby zebrać w jednej sali wszystkich ojców niegrzecznych dzieci. Mateusz Banaszkiewicz, Robert Korólczyk, Łukasz Kaczmarczyk i Bartosz Demczuk z gościnnym udziałem Andrzeja Mierzejewskiego z Kabaretu Smile.
Robert Górski, Rafał Zbieć, Ewelina Wojtak i Wojciech Tremiszewski: „Szkoła na peryferiach. Dziennik”
Co czeka ucznia za podrabianie ocen w dzienniku? Doskonale znany fanom Kabaretu Moralnego Niepokoju syn Mariusz (Rafał Zbieć) i jego ojciec (Robert Górski) stawiają się u dyrektora szkoły (Wojciech Tremiszewski). Skecz o tym, czy większa kara należy się za zmianę ocen, czy za zmianę historii Polski.
Kabaret Młodych Panów i goście: „Wieczorówka”
Na naukę nigdy nie jest za późno. Nawet jeśli te osoby mają już żony oraz dzieci. Losy pewniej szkoły wieczorowej i jej uczniów walczących o maturę postanowił przedstawić Kabaret Młodych Panów razem z gośćmi. Wśród nich m.in. Piotr Gumulec, Olga Łasak, Rafał Zbieć i Ewa Błachnio.
Michał Wójcik i Bartosz Gajda: „Napad na szkołę”
Włamywacze nie mają taryfy ulgowej nawet dla placówek szkolnych. Co się stanie, jeśli późną nocą pod bramą szkoły spotkają się dyrektor szkoły i zamaskowany ojciec jednego z uczniów? Na scenie Bartosz Gajda oraz Michał Wójcik z Kabaretu Ani Mru-Mru.
Kabaret Neo-Nówka: „Rada pedagogiczna”
Powrót do szkoły to duża zmiana nie tylko dla uczniów, ale także - jak to się określa - ciała pedagogicznego. Nie dla wszystkich to miła perspektywa, jeżeli zarządza nimi apodyktyczna dyrektorka, o czym żartowali Roman Żurek, Michał Gawliński i Radosław Bielecki.
Babeczki z jajami: „Pokój nauczycielski”
Jak radzić sobie z niesfornymi uczniami? W tym skeczu widzowie mogą zobaczyć kulisy jednego z pokojów nauczycielskich. O swoich doświadczeniach opowiadają Ewa Błachnio, Katarzyna Pakosińska, Agnieszka „Marylka” Litwin, Adrianna Borek, Małgorzata Czyżycka i Olga Łasak.
Życzymy udanego powrotu do szkoły!