2024-06-23

Wielki sukces! Polki z brązowym medalem Ligi Narodów 2024

Reprezentacje Polski i Brazylii zmierzyły się w meczu o trzecie miejsce w Lidze Narodów 2024. Kto okazał się być lepszy i sięgnął po brązowy medal tych prestiżowych rozgrywek? Mecz, który rozegrano 23 czerwca w Bangkoku, był transmitowany przez Telewizję Polsat.

Polki broniły brązu

To kolejny udany sezon polskich siatkarek w Lidze Narodów. W 2023 roku także znalazły się w najlepszej czwórce. W meczu o brąz pokonały wówczas Stany Zjednoczone 3:2, zdobywając swój pierwszy medal w tych rozgrywkach. Pierwsze skrzypce w tym spotkaniu grała Magdalena Stysiak, która zapisała na swoim koncie 23 punkty.

Siatkarski thriller!

Faworytkami meczu o brązowy medal Ligi Narodów były Brazylijki, które są wicemistrzyniami olimpijskimi z Tokio i wicemistrzyniami świata z 2022 roku. Historia także przemawiała za nimi. W tych rozgrywkach obie nacje rozegrały wcześniej sześć meczów. Polki wygrały tylko raz.

Początek należał do rywalek. Do połowy pierwszego seta Polki musiały gonić wynik. Od stanu 14:14 role się odwróciły. Biało-Czerwone objęły prowadzenie, którego nie oddały do końca pierwszej partii i wygrały ją 25:21. W drugim secie szala przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Końcówka była bardzo dramatyczna i stała na bardzo wysokim poziomie. - Ależ piękny mecz - zachwycał się komentator Polsatu Sport Marek Magiera. Tym razem to jednak rywalki były górą, triumfując 28:26. Trzeci set przypominał pod pewnymi względami pierwszy. Znów od stanu 14:14 to Polki miały przewagę, w pewnym momencie nawet pięciopunktową. Wynik? 25:21 dla podopiecznych Stefano Lavariniego. Czwarty set znów dostarczył wielu emocji. W końcówce Brazylijki zachowały więcej zimnej krwi i zwyciężyły 25:19. W tej sytuacji o wszystkim rozstrzygnął tie-break. To był popis w wykonaniu polskich siatkarek, które wygrały 15:9 i po raz drugi w historii sięgnęły po brązowy medal Ligi Narodów!

Teraz Paryż

Dla reprezentacji Polski tegoroczna Liga Narodów była najważniejszym sprawdzianem przed nadchodzącymi igrzyskami olimpijskimi w Paryżu. Biało-Czerwone trafiły do grupy B. Będą tam rywalizowały z Brazylią, Japonią i Kenią.