2024-06-30

Mają brąz! Polscy siatkarze na podium Ligi Narodów 2024

Reprezentacje Polski i Słowenii zmierzyły się w meczu o trzecie miejsce w Lidze Narodów 2024. Kto okazał się być lepszy i sięgnął po brązowy medal tych prestiżowych rozgrywek? Mecz, który rozegrano 30 czerwca w Łodzi, był transmitowany przez Telewizję Polsat.

Polacy bronili złota

Biało-Czerwoni przystępowali do turnieju finałowego w Łodzi jako obrońcy tytułu. W ubiegłym roku w wielkim finale pokonali Stany Zjednoczone 3:1. W tegorocznych rozgrywkach, w ćwierćfinale pokonali Brazylię, jednak w półfinale musieli uznać wyższość Francji.

Kapitalny występ Biało-Czerwonych!

Reprezentacje Polski i Słowenii rozegrały wcześniej pięć spotkań w Lidze Narodów. Bilans Biało-Czerwonych wynosił trzy zwycięstwa i dwie porażki. W trwającym sezonie, w fazie grupowej, to rywale triumfowali 3:0. Niedzielne spotkanie było więc idealną okazją do rewanżu. Tak też się stało!

Bartosz Kurek i spółka pokonali Słowenię w trzech setach. Pierwsza partia była bardzo wyrównana, punkt za punkt. W decydujących momentach Polacy zachowali więcej zimnej krwi i wygrali 26:24. Kolejne dwa sety stanowiły popis w wykonaniu naszych siatkarzy. Rywale byli bezradni... Ostatecznie, podopieczni Nikoli Grbicia triumfowali 25:16 i 25:17, dzięki czemu mogli cieszyć się z miejsca na najniższym stopniu podium.

W sumie Polacy mają pięć medali w Lidze Narodów. W niedzielę wywalczyli trzeci brąz. Ich dorobek uzupełniają jedno złoto i jedno srebro.

Celują w medal olimpijski

Już niebawem przed polskimi siatkarzami kolejny ważny turniej, czyli igrzyska olimpijskie w Paryżu. Biało-Czerwoni są jednym z faworytów do medalu. W fazie grupowej będą rywalizowali z Włochami, Brazylią i Egiptem.

Wyniki polskich siatkarzy w Lidze Narodów 2024

Polska - Stany Zjednoczone 3:0 (25:22, 25:15, 26:24)
Polska - Kanada 3:1 (18:25, 25:20, 25:23, 25:21)
Polska - Holandia 3:0 (30:28, 25:23, 25:18)
Polska - Słowenia 0:3 (20:25, 21:25, 18:25)
Polska - Bułgaria 3:1 (21:25, 25:21, 25:19, 25:18)
Polska - Turcja 3:0 (25:19, 25:12, 25:19)
Polska - Japonia 3:0 (25:17, 25:15, 25:20)
Polska - Brazylia 1:3 (21:25, 17:25, 25:21, 23:25)
Polska - Włochy 3:0 (25:22, 25:21, 25:22)
Polska - Argentyna 3:0 (25:19, 25:18, 25:22)
Polska - Serbia 3:2 (25:21, 21:25, 25:18, 22:25, 15:11)
Polska - Kuba 3:0 (25:17, 25:20, 25:20)
Polska - Brazylia 3:1 (18:25, 25:23, 25:22, 25:16)
Polska - Francja 2:3 (25:22, 22:25, 23:25, 25:20, 16:18)
Polska - Słowenia 3:0 (26:24, 25:16, 25:17)

Sport najlepiej smakuje w dobrym towarzystwie!

Oferujemy zezwolenia na publiczne odtwarzanie sportu i kanałów informacyjnych w punktach HoReCa.
Odtwarzaj mecze na żywo, śledź najnowsze informacje i stwórz niezapomnianą atmosferę - wariant umowy tylko na 3 miesiące!