2024-07-02

Iga Świątek wygrała mecz w 1. rundzie Wimbledonu

Iga Świątek i Sofia Kenin zmierzyły się w meczu pierwszej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Która zawodniczka okazała się lepsza na legendarnych trawiastych kortach i wywalczyła awans? Mecz, który rozegrano 2 lipca, był transmitowany przez Telewizję Polsat.

Historia przemawiała za Polką

Iga Świątek i Sofia Kenin grały wcześniej dwukrotnie. Po raz pierwszy spotkały się w 2020 roku w finale Roland Garros. Górą była polska tenisistka, wygrywając 6:4, 6:1. Kolejny mecz miał miejsce w pierwszej rundzie tegorocznego Australian Open. Liderka światowego rankingu tym razem triumfowała 7:6, 6:2.

Iga Świątek górą!

- Grając z dziewczyną, która już wygrała szlema, można spodziewać się tego, że będzie wiedziała, jak odnaleźć się na korcie. Myślę, że to będzie wymagająca pierwsza runda. Niezależnie od tego z kim gram, skoncentruję się na sobie i dam z siebie wszystko - mówiła przed meczem Iga Świątek w rozmowie z Polsat Sport.

Kiedy okazało się, że Iga Świątek wylosowała Sofię Kenin, pojawiły się głosy, że nie mogła trafić gorzej. Rywalka wygrała Australian Open w 2020 roku i zajmowała nawet czwarte miejsce w rankingu WTA. Polka, jak na faworytkę przystało, jednak nie zawiodła. Pierwszego seta wygrała pewnie 6:3, kontrolując to, co działo się na korcie. Drugi set był bardziej wyrównany. Kluczowy okazał się siódmy gem, gdy Polka przełamała rywalkę i objęła prowadzenie 4:3. - Przetrwała naprawdę trudne momenty - podkreślał komentator Polsatu Sport Marcin Muras. Od tego momentu Iga Świątek przejęła inicjatywę i wygrała seta 6:4.

Kto rywalką Igi Świątek w drugiej rundzie?

Iga Świątek może szykować się do meczu w drugiej rundzie Wimbledonu. Jej rywalką będzie Chorwatka Petra Martić, która pokonała Brytyjkę Franceskę Jones 3:6, 6:1, 6:2.

Stwórz atmosferę pełną sportowych emocji!

Wybierz Telewizję Polsat i zaoferuj swoim klientom niezapomniane chwile z najlepszymi wydarzeniami sportowymi i informacjami z całego świata.
Proste uzyskanie zezwolenia online 24 godziny, 7 dni w tygodniu!