2024-07-18

Liga Europy: Wisły Kraków gra dalej! Wygrana w Kosowie

KF Llapi i Wisła Kraków zmierzyły się w rewanżowym meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Europy UEFA. Jaki był wynik? Mecz, który rozegrano 18 lipca na stadionie w Podujevie, był transmitowany przez Telewizję Polsat.

Uff, jak gorąco!

Wisła Kraków to zdobywca Pucharu Polski w sezonie 2023/2024, dzięki czemu reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej. W pierwszym meczu, przed tygodniem pokonała KF Llapi 2:0. Rewanż nie zapowiadał się jednak jako spacerek. Tym bardziej, że piłkarze mieli grać przy ponad 30-stopniowym upale. - Nie są to idealne warunki, ale musimy się do nich dostosować. Na szczęście w Polsce panują ostatnio podobne. Niezależnie od tego, czy gramy u siebie, czy na wyjeździe, musimy robić swoje i pokusić się o strzelenie bramki - mówił przed meczem Kazimierz Moskal w rozmowie z Polsatem Sport.

Wicemistrz Kosowa znów pokonany

Chociaż piłkarze mieli prawo narzekać na upał, to kibice nie mogli narzekać na nudę. W pierwszych minutach najwięcej zamieszania w szeregach rywali robił Oliwier Sukiennicki. 21-latek miał dwie szanse, w tym raz trafił do siatki, jednak sędzia po analizie VAR odgwizdał spalonego. Ale bramkarz krakowian Anton Czyczkan także miał okazję się wykazać... W pierwszej połowie kibice nie doczekali się goli. Sytuacja zmieniła się po przerwie. W 58. minucie Bartosz Jaroch dośrodkował z prawej strony wprost na głowę Angela Rodado, który precyzyjnym uderzeniem głową pokonał bramkarza rywali. Gospodarze wyrównali jednak w 74. minucie, kiedy bramkę zdobył Ardit Tahiri. Podopieczni Kazimierza Moskala do końca walczyli o zwycięstwo, co przyniosło im gola w 90. minucie. Decydujący cios zadał Giannis Kiakos!

Kto kolejnym rywalem Wisły Kraków?

W drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy „Biała Gwiazda” zagra z Rapidem Wiedeń. Mecze zostaną rozegrane 25 lipca i 1 sierpnia. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Krakowie.

Ważne sytuacje z meczu KF Llapi - Wisła Kraków

Sport najlepiej smakuje w dobrym towarzystwie!

Oferujemy zezwolenia na publiczne odtwarzanie sportu i kanałów informacyjnych w punktach HoReCa.
Odtwarzaj mecze na żywo, śledź najnowsze informacje i stwórz niezapomnianą atmosferę - wariant umowy tylko na 3 miesiące!