2025-02-28

„Ewa gotuje”: Tymi daniami rozgrzejesz się na przedwiośniu

Czekamy na wiosnę. W pierwszym w tym sezonie odcinku autorka programu proponuje przyrządzoną na świeżym powietrzu pomidorówkę na rybach, łazanki w odsłonie nawiązującej zarówno do gór, jak i do Włoch. Do tego czekoladowy deser z dodatkiem swojskich jabłek, który zachwyci każdego. „Ewa gotuje” w sobotę o godz. 12:00 w Polsacie.

Zupa rybna z kociołka

Gotowanie w pierwszym w wiosennej ramówce odcinku „Ewa gotuje” zaczyna się na świeżym powietrzu, a pierwszą potrawą jest pomidorowa i mocno paprykowa maślana zupa rybna z kociołka ustawionego nad paleniskiem. Potrawa powstaje na bazie bardzo ekstraktywnego wywaru z łbów, płetw, ogonów i kręgosłupów pstrąga oraz karpia.

Łazanki po góralsku

Na drugie danie Ewa Wachowicz proponuje jedną z naszych najbardziej tradycyjnych potraw, czyli łazanki. Ale nieco inne od tych, które znamy, bo z oscypkiem i żurawiną, więc trochę po góralsku. Forma podania również wielu zaskoczy, ponieważ makaron i kapusta będą ułożone warstwowo, jak też zapieczone, podobnie jak włoska lasagne, od której zresztą nasze poczciwe łazanki wzięły nazwę.

Ciasto czekoladowe z jabłkami

Na deser autorka programu piecze ciasto czekoladowe z jabłkami, które idealnie rozgrzewa i dodaje energii w oczekiwaniu na wiosnę.

Jak przygotować poszczególne dania? Proporcje składników i szczegóły przepisów w 532. odcinku programu „Ewa gotuje”.

Ewa gotuje w sobotę o godz. 12:00 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat