2025-03-02

Na którym kontynencie występuje emu?

Najciekawsze pytanie kolejnego odcinka programu „Awantura o kasę” w Polsacie. Teleturniej prowadzony przez Krzysztofa Ibisza wymaga od uczestników wiedzy z rozmaitych dziedzin, ale też refleksu i strategii. Tym razem odpowiedź na pytanie gdzie występuje emu, była to walką nie tylko o prawidłową odpowiedź, ale i o potencjalny awans do finału. Komu to się udało?

Emu to drugi co do wielkości ptak na Ziemi. Na którym kontynencie występuje w warunkach naturalnych?

Na szali był awans Mistrzów do finału, bo Zieloni zagrali va banque, stawiając 12 400 złotych na pytanie z kategorii Biologia, które wydawało się dość proste, ale czy na pewno?

Brzmiało ono: Emu to drugi co do wielkości ptak na Ziemi. Na którym kontynencie występuje w warunkach naturalnych? Po krótkiej naradzie postawili na Australię.

Pytanie nie było podchwytliwe i najprostsza odpowiedź okazała się poprawna. Zieloni zgarnęli pulę.

Awantura o kasę w sobotę i niedzielę o godz. 17:30 w Polsacie.

 

 

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat